Friday, October 19, 2012

Maccabi son hücumda: 70-68

Turkish Airlines Euroleague'de gecenin en önemli maçında sahasında İtalyan Montepaschi Siena'yı konuk eden Maccabi Electra, bitime 4 saniye kala Ricky Hickman'ın turnikesiyle sahadan 70-68 galip ayrıldı. İki takımın da kadro kalitesi olarak geçmiş seneleri arattığı; fakat mücadele seviyesi üst düzeyde geçen
karşılaşmaya iyi başlayan taraf Montepaschi Siena ilk çeyreği 20-14, devreyi de 33-31 önde geçti. Üçüncü çeyrekle birlikte seyircinin de oyunun içine girmesiyle daha etkili olan Maccabi, Hickman ve Eliyahu'nun sayılarıyla son çeyreğe 53-52 önde girdi. Final periyodunda Moss ve Sanikidze ile sayılar bulan ve son 3 dakikaya 66-62 üstün giren konuk Siena, son dakikaları iyi oynayamadı. Bu kritik anlarda topu sahasından çıkarmakta zorlanan ve top kayıpları yapan İtalyan temsilcisi, Hickman'ın kaptığı top sonrası iki serbest atış isabeti ve bitime 4 saniye kala bulduğu turnike ile sahadan 70-68 galip ayrıldı. 
Maccabi Electra'da Ricky Hickman 19 sayı, 3 asist, 4 top çalma ve game-winner'ı ile maçın kahramanı olurken, Malcom Thomas 14 sayı, 11 ribaund, Lior Eliyahu ise 11 sayı, 11 ribaund ile karşılaşmayı tamamladılar. Konuk Siena'nın en skorer ismi ise 16 sayı kaydeden eski Beşiktaşlı Marcelus Kemp oldu.

0 comments:

Post a Comment