22 Ağustos 2016 Pazartesi

Nostalji: Mehmet Okur "The Money Man"

NBA kariyeri ve istatistiklerine baktığımızda, en başarılı iki Türk basketbolcudan biri olduğunu söyleyebileceğimiz Mehmet Okur, kariyerinin büyük bölümünü geçirdiği Utah Jazz tarafından hala daha en önemli oyunculardan biri olarak görülüyor. Hem saha içi hem de saha dışındaki davranışları ve kişiliğiyle Jazz taraftarlarının da sevgilisi olan Memo, 2014 yılında takım temsilcisi olarak yöneticilik yaşamına yine aynı takımda başlamıştı. 

Mehmet Okur, sadece bir pivota göre değil, ortalama bir şutöre göre bile yüksek şut yüzdesi ve kendini doğru zamanda doğru yerde boşa çıkarmasıyla dikkat çekerken, özellikle maç sonlarında aldığı sorumluluk ve isabet sağladığı kritik şutlarla da Utah Jazz'ın önemli isimlerinden biri olmuştu. Jazz forması giydiği yıllarda son dakikalarda kritik şutlar için güvenilir el olarak görülen olarak Mehmet, bu sayede "The Money Man" lakabını da kazanmıştı. 

Bu yazıyı neden mi yazdım? Youtube'da gezinirken aşağıdaki videoyu buldum ve 15 dakika boyunca zevkle izledim. Haliyle sizinle de paylaşmak istedim. Memo'nun kariyerinden eli titremeden rakip potaya gönderdiği kritik son dakika şutları ve isabetleri. Birlikte izleyelim ve hatırlayalım...


0 comments:

Yorum Gönder