Sunday, December 6, 2015

Warriors yeni rekorlara doğru...

NBA'de Golden State Warriors fırtınası esmeye devam ediyor. Galibiyet serisine deplasmanda da devam eden Warriors dün akşam Toronto Raptors deplasmanında elde ettiği 112-109'luk galibiyetle bu sezonki galibiyet serisini 21 maça çıkardı. Geçen sezonki galibiyetleri de dikkate aldığımızda normal sezon galibiyet serisini 25 maça çıkaran Warriors, yeni hedefini ise Los Angeles Lakers'ın 45 yıl önceki rekorunu kırmak olarak belirledi. 


Golden State Warriors'un galibiyetinde yine başrolü oynayan Stephen Curry karşılaşmayı 44 sayı- 7 asistle tamamlarken, babası Dell Curry'nin anılarını taşıyan salonda 9/14 üç sayı isabeti kaydetti. Karşılaşmada Curry yanında 6/9 üç sayı isabeti kaydeden Klay Thompson 26 sayı en skorer ikinci isim olurken, Draymond Green ise 16 sayı - 9 ribaunt- 6 asist ile Warriors'un galibiyetinde önemli rol oynadı. 

Golden State geçen sezondan gelen galibiyetlerle birlikte normal sezonlar galibiyet serisini 25 galibiyete çıkarırken, bu seriyle NBA'deki en uzun üçüncü serinin sahibi durumunda. Bu istatistikteki diğer iki uzun seri 27 galibiyetle 2012-13 sezonunda Miami Heat, 1971-72 sezonunda ise 33 maçla Los Angeles Lakers'a ait. 

0 comments:

Post a Comment